راه های خلاص شدن از شر جوش های سر سیاه

جوش های سر سیاه یکی از رایج ترین اشک های آکنه است. اگرچه افرادی که پوست روغنی دارند نسبت به جوش های سرسیاه آسیب پذیر تر هستند ، هر کسی می تواند آنها را دریافت کند. آنها هنگامی تشکیل می شوند که منافذ با ترکیبی از سلول های مرده پوست و روغن اضافی (سبوم) از غده های چربی شما گرفتگی می شوند. بر خلاف جوش های سرسفید ، که منافذ بسته ای ایجاد می کنند ، جوش های سرسیاه دارای سطوح باز هستند. این یک اکسیداسیون ایجاد می کند که به رنگ تیره است. ممکن است سعی کنید پلاگین سیاه را بیرون بیاندازید یا فشار دهید ، اما این می تواند باعث ایجاد جای زخم و آسیب های دیگر به پوست شما شود.

به احتمال زیاد با استفاده از نکات و ترفندهای ذکر شده در زیر نتایج بهتری خواهید داشت . با ما همراه باشید تا یاد بگیرید که چگونه از جوش های سر سیاه خود خلاص شوید و از شکل گیری آن در آینده جلوگیری کنید.

خلاص شدن از جوش های سر سیاه

1. از نوارهای منافذ و سایر روش های استخراج خودداری کنید

شما از قبل می دانید که چیدن ، خراشیدن و پرت کردن هر نوع آکنه غیرقانونی تلقی می شود. با این وجود ، یافتن نوعی استخراج برای خلاص شدن از شر این سیاهی های مزاحم ، می تواند وسوسه‌ انگیز باشد. در سال های اخیر ، ماسک ، نوار منافذ و ابزار استخراج وجود دارد که نوید دهنده منافذ تمیز است.

اگر چه نوارها و ماسک های منافذ ممکن است به حذف ناخواسته از منافذ شما کمک کنند ، اما همچنین می توانید عناصری را که در واقع به پوست شما کمک می کنند ، از بین ببرید. این شامل روغن های طبیعی و فولیکول های مو است. از بین بردن همه این عناصر می تواند باعث خشک شدن و تحریک پوست شما شود. هنگامی که سوزش ایجاد می شود ، غدد چربی ممکن است به حالت زنده ماندن و حتی روغن بیشتری تولید کنند ، در نتیجه جوش های بیشتری ایجاد می شود.

ماسک

سایر روش های استخراج شامل ابزارهای حرفه ای فلزی یا پلاستیک می باشد. ظاهرا اینها با از بین بردن جوش های سر سیاه و بسته شده بدون ایجاد خراش پوست شما کار می کنند. این کلمه کلیدی در اینجا حرفه ای است ، این ابزارها گاهی توسط متخصصین پوست که سال ها آموزش دارند استفاده می شود. هنگامی که در دست تازه کار قرار می گیرید ، ابزارهای استخراج می توانند به منبعی برای خراش و حتی زخم تبدیل شوند.

 

2. وقت خود را روی بنزوئیل پراکسید هدر ندهیدماسک صورت

 

وقتی صحبت از داروهای بدون آکنه بدون نسخه (OTC) است ، به احتمال زیاد متوجه می شوید که بسیاری از محصولات حاوی بنزوئیل پراکسید هستند. مشکل این است که بنزوئیل پراکسید برای همه انواع آکنه موثر نیست. بنزوئیل پراکسید با کاهش تورم که یک مارکر اصلی آکنه های التهابی است ، کار می کند. این شامل کیست و نبض است. همچنین می تواند از باکتری های زیرین موجود در یک جوش خلاص شود. با این حال ، جوش های سرسیاه التهابی محسوب نمی شوند و به دلیل باکتری ها ایجاد نمی شوند ، بنابراین محصولاتی که بنزوئیل پراکسید دارند ، خیلی خوب عمل نمی کنند.

 


بیشتر بخوانید : خواص اعجاب انگیز روغن کرچک


3. با اسید سالیسیلیک پاک کنید

به جای بنزوئیل پراکسید ، به دنبال محصولات OTC باشید که حاوی اسید سالیسیلیک هستند. اسید سالیسیلیک ماده ترجیحی برای جوش های سرسیاه و سر سفید است زیرا باعث می شود موادی که منافذ پوست را مسدود می کند ، روغن اضافی و سلول های مرده پوست می باشد. با انتخاب یک پاک کننده روزانه با اسید سالیسیلیک ، می توانید علاوه بر خاک روزانه ، روغن و آرایش ، این عناصر را از بین ببرید.

اگر چه هنوز هم باید روزی دو بار صورت خود را بشویید ، اما برای شروع فقط از یک پاک کننده که اسید سالیسیلیک در آن است استفاده کنید. ممکن است استفاده از آن را فقط در شب و صبح برای استفاده از پاک کننده معمولی خود در نظر بگیرید. با توجه به اینکه پوست شما به این محصول عادت می کند ، ممکن است تصمیم بگیرید که آن را صبح و شب استفاده کنید. بسیاری از افراد نسبت به اسید سالیسیلیک حساس هستند و شما ممکن است بیش از هر چند روز یک بار از آن استفاده نکنید. اگر همچنان به آن واکنش نشان می دهید ، استفاده را قطع کنید.

 

4. به آرامی با AHA ها و BHA ها  لایه برداری کنید

در گذشته ممکن است شنیده باشید که لکه برداری اثر منفی بر روی آکنه ها می گذارد. این می تواند برای آکنه های التهابی موثر باشد ، زیرا این روند می تواند باعث قرمزی و تحریک بیشتر شود. اگر چه برای جوش های سر سیاه ، لایه برداری منظم می تواند به از بین بردن مقادیر بیش از حد سلول های مرده پوست که منجر به منافذ بسته می شوند ، کمک کند. این روند همچنین ممکن است به آرامی جوش های سر سیاه موجود را از بین ببرد. به جای جستجوی اسکراب های شدید ، می خواهید روی اسیدهای آلفا و بتا هیدروکسی (AHA ها و BHA ها) تمرکز کنید. گلیکولیک اسید رایج ترین نوع AHA است و اسید سالیسیلیک BHA برجسته است. هر دو با از بین بردن لایه بالایی پوست شما کار می کنند. این می تواند ظاهر چین و چروک و لکه های سنی را بهبود بخشد ، در عین حال منافذ را تمیز کرده و پوست شما را نرم تر می کند.

 

6. رتینوئیدهای موضعی را امتحان کنید

رتینوئیدها با کمک به جدا کردن منافذ می توانند برای موارد سرسخت آکنه مفید باشند. این فرایند همچنین می تواند سایر محصولات فرابورس را نیز موثرتر کند ، زیرا آنها قادر به ورود فولیکول خواهند بود. ممکن است بخواهید ژل ProActiv’s Adapalene Gel 0.1٪ درمان آکنه یا ژل Differin را امتحان کنید . هر دو قبلاً فقط با نسخه در دسترس بودند.

 

7. از ماسک خشت استفاده کنید

ماسک های خشت اغلب برای پوست های روغنی به حساب می آیند. آنها با بازیابی خاک ، روغن و سایر عناصر در منافذ شما کار می کنند. در مورد جوش های سرسیاه ، ماسک های سفالی حتی می توانند منافذ مسدود شده را شل کرده و از بین ببرند. ماسک های L’Oréal’s Detox و Brighten Clay ماسک چنین محصولی هستند که ارزش جستجو در آن را دارند. همچنین برخی از ماسک های سفالی ، مانند مایکل تاد ، کائولن کلای سم زدایی صورت ، همچنین حاوی گوگرد است. سولفور ماده دیگری است که برای تجزیه سلول های مرده پوستی که باعث ایجاد جوش های سر سیاه می شوند ، کار می کند. مهم نیست که کدام ماسک را انتخاب کنید ، می توانید علاوه بر درمان لکه گیری ، هفته ای یکبار از آن استفاده کنید.

 

8. از ماسک ذغال استفاده کنید

مانند ماسک های سفالی ، ماسک های زغال چوب در عمق پوست کار می کنند تا روغن ، سلول های مرده پوست و سایر ناخالصی ها را بکشند. تصور می شود که ذغال سنگ این عناصر و مزایا را به خود می گیرد.ماسک های ذغال سنگ که یک بار در هفته استفاده می شود ممکن است به خلاص شدن از شر جوش های سر سیاه شما کمک کند:

ماسک ذغال سنگ هفتمین مونتاگن جیونسی
ماسک پاک کننده پوست ProActiv
ماسک ذغال فعال Origins

9. یک پوست شیمیایی را در نظر بگیرید

از لایه برداری های شیمیایی به طور سنتی برای فواید ضد پیری مانند کاهش لکه های سنی و خطوط ریز استفاده می شود. لایه بردارها معمولاً حاوی AHA هستند و با از بین بردن لایه بالایی پوست کار می کنند. و از نظر تئوری ، شما می توانید بعد از طی کردن روند ، پوست های نرم و تر و شاداب را آشکار کنید. اگرچه آنها یک درمان اصلی برای جوش های سر سیاه محسوب نمی شوند ، لایه برداری از مواد شیمیایی احتمالاً سلول های مرده پوست را از بین می برد و منافذ بزرگ شده را کوچک می کند. اگر به دنبال مزایای ضد پیری نیز هستید ، به خصوص این روش درمانی ممکن است  مفید باشد.

 


بیشتر بخوانید : هر آنچه باید راجع به تبخال بدانید.


 

10. اطمینان حاصل کنید که از محصولات غیر ترجیحی استفاده می کنید

در صورت عدم استفاده از محصولات آرایش غیر صورت از مواد پاک کننده مناسب ، ماسک و لایه بردار مناسب استفاده می کند. غیر متداول به این معنی است که محصول مورد نظر باعث ایجاد کومدون یا منافذ مسدود نشده نخواهد شد. همه محصولات غیرمتداول نیستند .

تقریباً هر نوع محصول پوستی دارای یک همتای غیر متداول مانند:

مرطوب کننده چای سبز ProActiv
آرایش مایع پاک کننده پوست Neutrogena
ضد آفتاب Neutrogena

 

11. با آرایش نخوابید

در پایان یک روز طولانی ، آخرین کاری که ممکن است بخواهید انجام دهید این است که آرایش خود را بشویید. با این وجود ، خوابیدن با آرایش همراه با جوش های سر سیاه است. حتی اگر یک شب با آرایش بخوابید ، می تواند منافذ شما را مسدود کند. به علاوه ، آرایش چشم که در طول شب باقی مانده است می تواند منجر به تحریک چشم یا عفونت شود.

آرایش خود را با محصولات زیر انجام دهید:

  • حوله های پاک کننده آرایش Neutrogena
    اسپری پاک کننده آرایشی پوسیدگی شهری
    آب پاک کننده Garnier SkinActive
    پاک کننده آرایشی مایع Cetaphil

از این موارد همچنین می توان قبل از شستن صورت برای قدرت تمیز کردن اضافی استفاده کرد.

 

12. برای استخراج حرفه ای به متخصص پوست مراجعه کنید

هر رژیم آکنه جدید ، از جمله یکی از آن برای جوش های سر سیاه ، می تواند از 1ماه تا 3 ماه طول بکشد. اگر بعد از این مدت ، باز هم شاهد دیدن جوش های سر سیاه  و پیش بینی نشده هستید ، ممکن است لازم باشد به متخصص پوست خود مراجعه کنید. آنها می توانند از ابزارهای حرفه ای برای استخراج جوش های سرسیاه استفاده کنند. آنها حتی ممکن است یک سری از داروهای درم ابریژن یا رتینوئیدهای تجویز شده را برای جلوگیری از بازگشت جوش های سرسیاه توصیه کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *