علت اصلی مرگ و میر در ایالات متحده چیست؟

حدود 74 درصد از کل مرگ و میرها در ایالات متحده در نتیجه چند علت اتفاق می افتد. در طی 5 سال گذشته ، علل اصلی مرگ و میر در ایالات متحده نسبتاً ثابت بوده است. طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، در سال 2017 تعداد 2،813،503 مرگ و میر در ایالات متحده ثبت شده است. میزان مرگ و میر تنظیم شده در سن ، که مربوط به جمعیت سالخوردگان است ، 731.9 مرگ در هر 100000 نفر در ایالات متحده است این افزایش 0.4٪ نسبت به میزان مرگ سال 2016 است. با این حال ، CDC توصیه می کند که استفاده از نرخ های تنظیم سن برای رتبه بندی علل مرگ نادرست است . تمام ارقام و درصد ارائه شده در اینجا از جدیدترین داده های CDC ، جمع آوری شده در سال 2017 به دست آمده است. در این مبحث ، ما قصد داریم در مورد هر یک از دلایل اصلی مرگ گسترش دهیم و به اطلاعات دقیق تری در مورد هر شرایطی پیوند ارائه دهیم. ما همچنین علل را با توجه به تعداد مرگ و میر در هر شرایط و سهم درصد آنها از تعداد ثبت شده مرگ و میر در ایالات متحده رتبه بندی می کنیم

دلیل اصلی مرگ و میر در جهان

1. Heart disease (بیماری قلبی)

بسیاری از چند دلیل اصلی مرگ با تغییر در شیوه زندگی و بررسی های منظم قابل پیشگیری است.

 • مرگ و میرها در سال 2017: 647،457
  درصد مرگ و میرها در کل: 23.5٪

بیماری های قلبی است علت اصلی مرگ و میر برای هر دو مردان و زنان است. این مورد در ایالات متحده و جهان است. بیش از نیمی از افرادی که به دلیل بیماری قلبی می میرند ، مرد هستند. متخصصان پزشکی از اصطلاح بیماری قلبی برای توصیف چندین بیماری استفاده می کنند. بسیاری از این شرایط مربوط به ساخت پلاک در دیواره شریان ها است.

با رشد پلاک ، شریان ها باریک می شوند. این کار جریان خون را در بدن دشوار می کند و خطر حمله قلبی یا سکته مغزی را افزایش می دهد . همچنین می تواند باعث ایجاد آنژین ، آنریتمی و نارسایی قلبی شود . برای کاهش خطر مرگ در اثر بیماری های قلبی ، فرد می تواند با اتخاذ یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم از سلامت قلب خود محافظت کند. توانایی تشخیص علائم حمله قلبی همچنین می تواند به مردم کمک کند تا سریعاً معالجه پزشکی کنند و به طور بالقوه ، جان خود را نجات دهند.

 

دلیل اصلی مرگ و میر در جهان

2. Cancer (سرطان)

 • مرگ و میرها در سال 2017: 599،108
  درصد مرگ و میرها در کل: 21.3٪

سرطان هنگامی اتفاق می افتد که سلول ها در نقطه عادی چرخه زندگی خود نمی میرند. اگر بدن فرد نتواند شیوع این سلول ها را کنترل کند ، می تواند در سیستم های اساسی و پایدار زندگی مداخله کند و احتمالاً منجر به مرگ شود. همه افراد تا حدودی خطر دارند ، اما در بیشتر سرطان ها ، خطر با افزایش سن افزایش می یابد. برخی از افراد به دلیل اختلاف در معرض عوامل سرطان زا مانند سیگار کشیدن یا قرار گرفتن در معرض آلاینده های شیمیایی ، خطر بالاتر یا پایین تری دارند.

عوامل ژنتیکی نیز نقش مهم و به سزایی در پیشرفت سرطان دارند. همواره نژاد و رابطه جنسی نیز بسته به نوع آن در خطر ابتلا به سرطان نقش دارند . به گفته این ، سرطان ریه بیشتر از هر سرطان دیگری در مردان و زنان منجر به مرگ می شود. با این وجود، دانشمندان و محققان همیشه در پیشبرد درمان سرطان گام برمی دارند. در حقیقت ، میزان مرگ و میر از همه سرطان ها در ایالات متحده از سال 1991 تاکنون 26٪ کاهش یافته است. همچنین بر اساس برآورد مرگ و میر ناشی از سرطان در سال 2019 ، انجمن سرطان آمریکا تخمین می زند که در سال 2019 چه تعداد از افراد مبتلا به انواع خاصی از سرطان خواهند مرد.

طبق گفته آنها ، علل اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در مردان خواهد بود:

 • سرطان ریه و برونش: 76.650 مرگ و میر
  سرطان پروستات: 31620 مرگ و میر
  سرطان کولورکتال: 27.640 مرگ و میر

علل اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در زنان خواهد بود:

 • سرطان ریه و برونش: 66.020 مرگ و میر
  سرطان پستان: 41.760 مرگ و میر
  سرطان کولورکتال: 23380 مرگ و میر


بیشتر بخوانید : هر آنچه باید در مورد سرطان پروستات بدانید.


3. Unintentional injuries (صدمات غیر عمدی)

 • مرگ و میرها در سال 2017: 169.936
  درصد مرگ و میرها در کل: 6٪

همواره حوادث یا صدمات غیر عمدی چهارمین عامل مرگ و میر در ایالات متحده و علت اصلی مرگ و میر برای افراد 1 تا 44 ساله است.

اقدامات احتمالی پیشگیری

تصادفات غیر عمدی بوده و معمولاً غیرقابل اجتناب است. با این وجود روش های زیادی برای کاهش خطر صدمات ناشی از تصادف و مرگ وجود دارد. برخی از مؤلفه های مهم پیشگیری از تصادف شامل تمرکز بر ایمنی جاده و محل کار ، مانند استفاده از کمربند ایمنی و هرگز رانندگی یا کار با ماشین آلات سنگین در حالی که تحت تأثیر الکل یا مواد مخدر قرار دارید نیست.

 

4. Chronic lower respiratory disease (بیماری مزمن تنفسی تحتانی)

 • مرگ و میرها در سال 2017: 160،201
  درصد مرگ و میر در کل: 5.7٪

بیماری مزمن تنفسی تحتانی به گروهی از شرایط ریه گفته می شود که جریان هوا را مسدود می کند و باعث مشکلات مرتبط با تنفس می شود. این بیماری ها شامل موارد زیر است:

 • بیماری انسداد مزمن ریوی (COPD)
  برونشیت
  آمفیزم
  آسم

سیگار کشیدن به طور جدی خطر ابتلا به این شرایط را در فرد افزایش می دهد .

 

 

5. Stroke and cerebrovascular diseases (بیماری های سکته مغزی)

سکته مغزی پنجمین علت اصلی مرگ و میر در ایالات متحده است

 • مرگ و میرها در سال 2017: 146،383
  درصد مرگ و میرها در کل: 5.2٪

بیماری های مغزی به دلیل مشکلات رگ های خونی که مغز را تأمین می کنند ، ایجاد می شوند. چهار مورد از بیماری های شایع عروق مغزی عبارتند از:

 • سکته
  حمله ایسکمیک گذرا یا مینی سکته مغزی
  خونریزی زیر قطبی
  دمانس عروقی

هر ساله بیش از 795،000 نفر در ایالات متحده دچار سکته مغزی می شوند. خطر سکته مغزی با نژاد ، قومیت و سن متفاوت است.بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از سکته مغزی در ایالات متحده در جنوب شرقی رخ می دهد.

 

 

6. Diabetes (دیابت)

 • مرگ و میرها در سال 2017: 83،564
  درصد مرگ و میرها در کل: 3٪

دیابت شرایطی است که در آن بدن دیگر نمی تواند قند خون را کنترل کند ، و این منجر به سطح خطرناک زیادی از قند خون می شود. به این بیماری هیپرگلیسمی گفته می شود. قند خون پایدار می تواند به بافت های بدن ، از جمله در اعصاب ، رگ های خونی و چشم آسیب برساند. بدن بیشتر غذاهایی را که مردم می خورند به گلوکز تبدیل می کنند ، یک قند ساده ، که می تواند از آن برای انرژی استفاده کند. لوزالمعده ، اندامی در نزدیکی معده ، هورمونی به نام انسولین را برای انتقال گلوکز از جریان خون به داخل سلول ها ایجاد می کند. دو نوع اصلی از دیابت وجود دارد: دیابت نوع 1 و دیابت نوع 2 .

بدن افراد مبتلا به دیابت نوع 1 به هیچ وجه انسولین تولید نمی کند ، بنابراین این افراد نیاز به تأمین منابع خود دارند. بدن افراد مبتلا به دیابت نوع 2 نمی توانند از انسولین به طور مؤثر استفاده کنند. با این وجود با کنترل دقیق رژیم غذایی و ورزش منظم می توان خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کنترل کرد. دیابت نیز می تواند عوارض جدی در سلامتی از جمله بیماری های قلبی ، کوری ، نارسایی کلیه و نیاز به قطع عضو اندام تحتانی ایجاد کند.

 


بیشتر بخوانید : تأثیرات دیابت روی بدن و اندام ها


 

7. Influenza and pneumonia (آنفلوانزا و ذات الریه)

 • مرگ و میرها در سال 2017: 55،672
  درصد مرگ و میرها در کل: 2٪

آنفلوانزا یا آنفولانزا یک عفونت ویروسی بسیار مسری است. این بیماری یکی از شدیدترین بیماری ها در فصل زمستان است. آنفولانزا به راحتی از فردی به فرد دیگر گسترش می یابد ، معمولاً وقتی شخصی که ویروس سرفه می کند یا عطسه می کند. فرد می تواند بیش از یک بار آنفولانزا داشته باشد ، زیرا بسیاری از سویه های مختلف ویروس می توانند باعث عفونت شوند. آنها ممکن است به یکی از سه خانواده مختلف آنفلوانزا تعلق داشته باشند: A ، B یا C. ویروس های نوع A تمایل دارند به طور جدی روی بزرگسالان تأثیر بگذارند ، در حالی که ویروس های نوع B بیشتر اوقات باعث ایجاد مشکلات سلامتی در کودکان می شوند.

ویروس های نوع C نسبتاً شایع نیستند. همچنین ذات الریه ، یک بیماری جدی که باعث التهاب ریه ها می شود ، می تواند در افرادی که آنفولانزا مبتلا هستند عوارضی ایجاد کند. ذات الریه باعث می شود کیسه های هوا در ریه ها پر از چرک و مایعات دیگر شوند و از رسیدن اکسیژن به جریان خون نیز جلوگیری می کنند. اگر اکسیژن خیلی کمی در خون وجود داشته باشد ، سلول های بدن نمی توانند عملکرد داشته باشند و در نهایت این می تواند کشنده باشد.

 

8. Suicide (خودکشی کردن)

مرگ و میرها در سال 2017: 47،173 . هنگامی که یک فرد با خودکشی می میرد ، ممکن است مدت ها با یک وضعیت بهداشت روانی ، مانند افسردگی ، اضطراب یا اختلال دو قطبی ، زندگی کرده باشد. با این وجود، همه افرادی که اقدام به خودکشی می کنند یا در اثر آن می میرند ، این شرایط را ندارند. خودکشی دومین عامل مرگ و میر در بین افراد 10 تا 34 ساله است. ایجاد یک شبکه پشتیبانی قوی ، مصرف داروهای مناسب و جستجوی درمان ممکن است به کاهش خطر خودکشی کمک کند.

 

چگونه خطر کلی مرگ خود را کاهش دهیم؟

عادات سبک زندگی به احتمال زیاد بیشترین تأثیر را در خطر ابتلا به برخی از این شرایط فرد خواهد داشت. خوردن غذاهای سالم به نسبت بهینه ، خوابیدن و ورزش منظم ، نوشیدن در حد اعتدال ، اجتناب از محصولات دخانیات و سایر داروها و ایجاد روابط سالم و مثبت ، همه در بهبود کیفیت زندگی فرد و کاهش خطر ابتلا به مرگ زودرس کار خواهد کرد. همچنین برقراری رابطه مداوم با پزشک و انجام غربالگری منظم برای شرایطی که در خانواده وجود دارد می تواند در صورت بروز این شرایط به درمان سریع کمک شایانی کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *